Kdo se o vaše děti bude starat?

Gabriela Tlapáková

Průvodce

Můj vztah k přírodě se začal utvářet již v dětství, které jsem trávila na srubu u Sázavy s dědečkem, který mi ukázal krásy lesa a v mých dětských očích byl skutečným indiánem.

Své dospívání a studium jsem strávila v Praze, kde jsem se věnovala svému oboru a to výživě. Nicméně okolnosti daly tomu že jsme se přestěhovala do Stratova a já začala poznávat reálný život blíž přírodě a také díky okolnostem se zabývat fyzioterapii a ergoterapii.

Rokem 2007 odstartovala má práce s dětmi ve směru ,,respektovat a být respektován¨ protože jsem cítila potřebu alternativy vzdělávání pro svého syna. V roce 2010 jsem měla možnost přidat se do týmu lesního klubu Skřítek. V témže roce jsem se stala koordinátorkou a uvedla LKS s Lenkou Harcekovou do podoby ve které fungoval dalších 10 let.

Během těchto deseti let jsem se dále vzdělávala a absolvovala kurzy pod vedením zakladatelky ,,respektovat a být respektován¨ p. Nováčkové a také obhájila práci ,,předškolní vzdělávání v udržitelném rozvoji¨ v projektu (Školka blízka přírodě) pod vedením prof.dr. Stoltenberg.

Ve volných chvílích se zabývám entomologií, trailovými závody a otužováním podle Wim Hoffovy metody.

Radka Horáčková

Průvodce, člen Rady spolku

Absolvent jazykového gymnázia a Vyšší odborné školy se zaměřením na obor sociální práce.

Jsem příznivcem alternativního vzdělávání, osobního přístupu, přírody, ekologie, jógy a fyzických/ sportovních aktivit. Vyznávám svobodu s respektem, toleranci a osobní zodpovědnost.

Ač původem "Pražák", velkou část života jsem strávila v přírodě a na venkovském statku se zvířaty. Baví mě pozorovat dění venku, které se v čase mění. Venkovní prostor je jako bezbřehá zahrada, kde je neustále co objevovat. Formou zábavy se děti učí snadněji než běžným “biflováním“. To se snažím ukázat i mým dvěma dětem, se kterými ráda trávím volný čas venku. K mým koníčkům kromě přírody a sportu (ale i jiných) patří knihy s přidanou hodnotou, hudba a jóga, která je mojí součástí.

Úcta k sobě a k ostatním živým bytostem, respekt k přírodě, ale i další “morální aspekty“ jsou podle mě zásadní pro udržení určitého vnitřního i společného štěstí. Štěstí má rádo svobodu a každé dítě má právo na šťastný život.

Jitka Míčková

Průvodce

Vyrůstala jsem v Pardubicích. Hodně času jsem strávila na babičcině zahradě, což mě sblížilo s přírodou. Přestože mám vystudovanou stavební průmyslovku, táhlo mě srdce za prací s dětmi, což se mi po přesídlení do Prahy nakonec podařilo. Zde jsem strávila spoustu spokojených let, během kterých přišly úžasné zkušenosti z internátní školy pro nevidomé a také ze školní družiny. Zde jsem měla možnost vést i kroužek v keramické dílně. Výtvarná činnost je pro mě velkou zálibou. Během těchto let se mi narodily čtyři děti, které jsem vedla výchovou indiánské svobody a se kterými jsem trávila spoustu času v přírodě.

Ráda jezdím na kole a plavu (nejraději ve studené vodě), baví mě chodit po lese a po horách a práce na naší zahrádce. Sbírám byliny, čtu knihy a věnuji se ručním pracem.

Vzhledem k větší potřebě po přírodě a volnosti jsem došla k rozhodnutí, že je čas na změnu. Nic není náhodou, tedy přišla nabídka z lesního klubu, kterou jsem využila. Líbí se mi, když se děti vzdělávají přirozenou cestou, svobodně a rády.